Ünlü isimlerden AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek projesine takviye

Ünlü isimlerden AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek projesine takviye

Ünlü isimlerden AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek projesine takviye Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 5 yıldır sürdürdüğü Okuyan Bir Gelecek (www ...

Ünlü isimlerden AÇEV’in Okuyan Bir Gelecek projesine takviye

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 5 yıldır sürdürdüğü Okuyan Bir Gelecek (www.okuyanbirgelecek.org) projesini dijital platforma taşıdı. Fazıl Say’ın müziklerini üstlendiği projeye Beren Saat, Cem Yılmaz, Demet Evgar, Fatih Türkmenoğlu, Genco Erkal, Selçuk Usul, Songül Öden ve Yekta Kopan da kitap okuyarak dayanak verdi. Proje kapsamında hazırlanan görüntülerde çocuklara seslenen ünlü isimler, kitap okumanın değerini vurgularken, daha fazla çocuğun kitaplarla buluşması için bağış davetinde da bulundu.

Meskenlerinde kitap olmayan 100 bin çocuğu kitapların renkli dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen projeye 3747’ye SMS atarak bağışta bulunulabildiği üzere, AÇEV tarafından hazırlanan set Kidega üzerinden 120 liraya satın alınarak gereksinim sahibi çocuklara gönderilebiliyor.

Ünlü isimlerden Okuyan Bir Gelecek için bildiriler

Fazıl Say: “AÇEV’in çocuklara kitapları tanıtan Okuyan Bir Gelecek platformu fevkalade bir proje. Bu proje gereksinimi olan ve kitaba erişemeyen çocukların kitaba erişimi için çok kıymetli. AÇEV’e bu türlü hoş bir projeye başladıkları için teşekkür ediyorum.”

Cem Yılmaz: “Kitap okumak dünyanın en hoş şeylerinden bir tanesi.”

Beren Saat: “Erken yaşlardan itibaren kitaplarla buluşan çocukların kuracağı şiddetten uzak bir dünya hayal ediyorum. Zira kitaplar lisan gelişimi için çok kıymetli.”

Songül Öden: “Kitap okuma alışkanlığıyla bugün tahminen oyunculuk mesleğini seçtim. Zira şunu çok uygun biliyorum ki kitap okumak hiçbir şeyin yerini tutmaz. Çocuklara hayal kurmayı öğretir, çocuklara düşünmeyi öğretir.”

Selçuk Formül: “Çocukların kendilerini uygun tabir edebilen, hayal gücü geniş ve yaratıcı bireyler olarak yetişebilmesi için kitap okumanın kıymetine inanıyorum.”

Yekta Kopan:Güzelce okuyalım, paylaşalım, dinleyelim, birlikte okuyan bir gelecek yaratalım.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)