Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor

Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor

Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor Allianz Teknik sarsıntı konusundaki farkındalık ...

Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor

Allianz Teknik sarsıntı konusundaki farkındalık çalışmaları kapsamında çocuklarla bir ortaya geliyor. Allianz Türkiye’nin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi kapsamında 19, 20, 21, 22 Nisan tarihlerinde, İstanbul, İzmir, Erzincan ve Van vilayetlerindeki çocuklara yönelik çevrimiçi atölyeler düzenleniyor.

Allianz Türkiye’nin sarsıntı ve yangın konusunda toplumsal risk farkındalığını artırmaya katkıda bulunma amacıyla hayata geçirdiği Allianz Teknik, çocuklarla bir ortaya geliyor. Ülkenin dört bir yanındaki ilköğretim çağı çocuklarını nitelikli eğitim dayanağıyla buluşturan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi, 10 yaşın üstündeki çocuklarda sarsıntı farkındalığını artırmayı amaçlıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında başlatılan proje kapsamında 19, 20, 21 ve 22 Nisan tarihlerinde İstanbul, İzmir, Erzincan ve Van vilayetlerindeki çocuklarla çevrimiçi atölyeler düzenleniyor.

Türkiye’nin karşı karşıya olduğu birinci 10 risk ortasında yer alan zelzele ve yangın konusunda atılabilecek en değerli adımın, risk meydana gelmeden tedbir alabilmek olduğunu vurgulayan Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, “Bunu da hem ferdi hem de kurumsal farkındalıkla gerçekleştirebiliriz. Allianz Teknik ile 1 yılı aşkın müddettir toplumsal farkındalığı artırma maksadıyla çalışmalar yürütüyoruz. Farkındalık çalışmalarına gelecek kuşaklarımızı dahil etmenin kıymetinden yola çıkarak TEGV ile ‘Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor’ projesini hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında zelzele bölgelerinde yaşayan çocuklarımıza sarsıntının tarifi, sarsıntı şuuru ve hakikat davranış kuralları ile zelzelede binaların nasıl davrandığına ait bilgiler aktarıyoruz. Çocuklarımızdan büyük ilgi gören atölye çalışmalarını geliştirerek sürdürmeyi planlıyoruz” biçiminde konuştu.

Zelzeleyle ilgili temel bilgiler aktarıldı

Program kapsamında çocuklara; “Deprem nedir?”, “Deprem neden olur?”, “Türkiye’nin depremselliği”, “Deprem şuuru neden kıymetlidir?”, “Deprem sırasında neler yapmalıyız, neler yapmamalıyız?”, “Evlerimizde nelere dikkat etmeliyiz?”, “Evlerimizdeki eşyalarımızı sabitlemenin önemi”, “Simülatör deneyimleme / çök-kapan-tutun duruşu”, “Deprem sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?”, “Binalarımız zelzele sırasında nasıl davranır?”, “Binalarımızın sarsıntı yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmasının önemi” başlıkları altında bilgiler aktarılıyor. Sarsıntı bölgelerinde yaşayan çocuklara Allianz Teknik çeşidi eşliğinde çevrimiçi düzenlenen atölye çalışmalarında ayrıyeten temel yapısal tasarım kuralları oyuncak kullanılarak anlatılıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında başlatılan proje kapsamında ayrıyeten Allianz çalışanları ve acentelerinin 10 yaş üstü çocukları için de özel bir oturum düzenleniyor.

20’nin üzerinde kurum ve kuruluştan yaklaşık 1000 bireye eğitim verildi

Türkiye’nin birinci akredite zelzele ve yangın merkezi olan Allianz Teknik’te sanayiye yönelik yürütülen zelzele ve yangın testlerinin yanı sıra sertifikasyon ve eğitim programları hayata geçirilirken, profesyonel risk danışmanlık hizmeti veriliyor. Meslek kuruluşları ve üniversitelerle birlikte hareket ederek kamuya ve özel bölüme nitelikli teknisyen ve mühendisler yetiştirilmesine de katkıda bulunuluyor. Allianz Teknik’te bugüne kadar 20’nin üzerinde kurumdan 1000’e yakın şahsa eğitim verildi. Gelecek jenerasyonlarda farkındalık yaratılması için de “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi hayata geçirildi. Eğitimlere katılamayanlar için ise allianzteknik.com.tr adresinde sanal tıp oluşturuldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)