OneSat’ın Son Tasarım İnceleme raporu muvaffakiyetle tamamlandı

OneSat’ın Son Tasarım İnceleme raporu muvaffakiyetle tamamlandı

Büsbütün tekrar yapılandırılabilir OneSat eser kümesi, en yeni dijital süreç ve birkaç bin ışın sağlayan faal antenler de dahil olmak üzere ...

Büsbütün tekrar yapılandırılabilir OneSat eser kümesi, en yeni dijital süreç ve birkaç bin ışın sağlayan faal antenler de dahil olmak üzere değerli yeniliklere ve üstün teknolojilere sahiptir. Buna ek olarak, OneSat’ın gelişimi için planlanan programı vaktinde gerçekleştirmek için Airbus, endüstriyel ortakları, müşterileri ve uzay ajansları ile süratli ve aktif yeni çalışma sistemleri uyguluyor.

Airbus Telecom Systems Lideri François Gaullier şunları söyledi: “Airbus’ın telecom uydu eserleri OneSat ve Eurostar Neo’nun dünya çapındaki ticari başarısı, yeni teknoloji ve inovasyona odaklanan yatırım stratejimizin isabetli olduğunu kanıtlıyor. Bu da büyük ölçüde, Avrupa’nın endüstriyel rekabet gücünü ve uzaydaki hakimiyetini koruyan iş gücünü daha da arttıran uzay ajanslarının kritik takviyesi sayesinde mümkün oldu. Bu yatırımlar, yenilik ve müşterilerimize çığır açan teknolojik ve endüstriyel tahliller sunma konusunda bize ivme kattı. Piyasayı öngörülerimiz, hakikat teknolojik seçimlerimiz ve tesirli bir tedarik zinciri yaklaşımımız sayesinde Eurostar Neo ve Onesat’ı, mevcut ve gelecekteki jeostasyoner telecom pazarının kilit eserleri olarak görüyoruz.”

ESA Telekomünikasyon ve Entegre Uygulamalar Yöneticisi Elodie Viau, “ESA’nın, OneSat paydaşlık projesi aracılığıyla bu yenilikçi yazılım tarifli uydu eser çizgisinin geliştirilmesine katkı sağlamasından ötürü gururluyuz. Bu tıp iştirakler sanayinin, satcom pazarının dönüşümüne eşlik etme, Avrupa liderliğini güçlendirme ve nihayetinde vatandaşlarımızın daha uygun ilişki kurmasını sağlama gayretlerine katılmasına imkan sağlar” dedi.

Airbus müşterileri için hali hazırda yedi adet OneSat ve sekiz adet son teknoloji eseri Eurostar Neo telekomünikasyon uydusunu üretmektedir. Her iki programın geliştirilmesi ESA, Fransız Uzay Ajansı (CNES) ve İngiltere Uzay Ajansı (UKSA) tarafından desteklenmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)