Nestlé Türkiye Dünya Günü’nde Gezegenimiz için Harekete Geçmeye Çağırıyor!

Nestlé Türkiye Dünya Günü’nde Gezegenimiz için Harekete Geçmeye Çağırıyor!

Dünyanın başkan besin şirketi Nestlé, iklim değişikliğiyle çaba hareket planı rehberliğinde, gezegenimizin maruz kaldığı çevresel tehditlere ...

Dünyanın başkan besin şirketi Nestlé, iklim değişikliğiyle çaba hareket planı rehberliğinde, gezegenimizin maruz kaldığı çevresel tehditlere dikkat çeken 22 Nisan Dünya Günü’nde yeni bir projeye daha imza atıyor. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, sürdürülebilir bir gelecek için Help Steps uygulaması iştirakinde adımları yeterliliğe dönüştürüyor. Kampanya kapsamında, 22 Nisan – 22 Temmuz ortasında atılacak istekli adımlar, besin atığını önleyen ve fazla besinleri muhtaçlık sahiplerine ulaştıran Besin Kurtarma Derneği’ne bağışlanacak.

Dünyanın 186 ülkesinde faaliyet gösteren Nestlé, “Ortak Kıymet Yaratma” anlayışı çerçevesinde, bugünün ve gelecek jenerasyonların hayat kalitesini arttırmak için besinin gücünü ortaya çıkarmak maksadıyla çalışıyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımını, çalışanlarının gönüllülük çalışmalarıyla hayatın her alanına taşıyan şirket, Birleşmiş Milletler Global Sözleşmesi’nin 17 sürdürülebilir kalkınma maksadından biri olan “Amaçlar için Ortaklık” doğrultusunda iş birliklerini artırıyor.

Bu doğrultuda Nestlé Türkiye, adımları düzgünlüğe dönüştüren uygulama Help Steps ile proje geliştirmeye devam ediyor. Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü öncülüğünde Dünya Günü’nde başlatılan yeni kampanya ile Nestlé, evvelki kampanyada ulaşılan 160 milyon adım sayısını arttırmayı hedefliyor. Hayata geçirilen yeni proje kapsamında atılacak istekli adımlar, besin atığını önleyen ve fazla besinleri muhtaçlık sahiplerine ulaştıran Besin Kurtarma Derneği’nin faaliyetlerine takviye olacak. Şirket dışından gönüllülerin de katılabileceği kampanya, 22 Nisan’da başlayacak ve üç ay boyunca devam edecek. Besin Kurtarma Derneği birinci sefer Nestlé Türkiye’nin takviyeleriyle hayata geçen proje ile Help Steps uygulamasında yer alacak.

Sürdürülebilir Bir Gelecek Güçlü İş Birlikleri ile Mümkün

22 Nisan Dünya Günü üzere manalı günleri, dünyaya karşı sorumluluklarımızı hatırlatması bakımından çok kıymetli bulduğunu tabir eden Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İrtibat Yöneticisi Zeynep Sungu,“Ortak Paha Yaratma anlayışımız çerçevesinde, gezegenimiz için yarar üretecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz devrin gereği, Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübümüzle dayanak aktivitelerimizi dijital alana taşıyabileceğimiz yeni yollar keşfettik. Bu doğrultuda Help Steps’in en güçlü kurumsal destekçilerinden biri olduk. Birlikte hayata geçirdiğimiz birinci projemiz ile Yeryüzü Derneği’nde 160 milyon adımı bağışlanmasına öncülük ettik. Yeni kampanyamızda ise adımlarımızı yeniden uygulamada birinci kere bulunacak Besin Kurtarma Derneği için atacağız. Bu keyifli haberi Dünya Günü’nde paylaşmak ayrıcalıklı bir gurur. Nestlé Türkiye çalışanlarının yanı sıra tüm kullanıcıların da dayanak verebileceği kampanyada biriken adımlar, halihazırda iş birliği halinde olduğumuz toplumsal teknoloji teşebbüsü Fazla Gıda’nın, kardeş kuruluşu olan Besin Kurtarma Derneği’nin çalışmalarında takviye olmak üzere kullanılacak. Uygulamayı destekleyen birinci marka iş birliğine imza atan kurum olarak, bu yaklaşımımızın tüm kesimimize yol gösterici olacağını düşünüyorum. Değerli bir farkındalığın yapıtı olan ve gezegenimizin karşı karşıya kaldığı meselelere dikkat çeken Dünya Günü’nü kutluyorum. Hayatın her anına uygunluk ve dayanışmayı taşıyan Gönüllülük Kulübümüze ve adımlarıyla güzelliği destekleyecek herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dünyada her yıl 1,3 milyar ton besinin israf edildiğine ve besin atığının gezegenimizdeki karbon salımının 8’ini oluşturduğuna dikkat çeken Besin Kurtarma Derneği Lideri Berat İnci, “Gıda israfını tedbire uğraşımız, gezegenimizin sıhhati ve geleceği içindir. Besin Kurtarma Derneği olarak gayemiz besin israfını önleyerek, kürede tüm canlılar için sürdürülebilir ömrü mümkün kılmak, iklim aksiyonuna ve açlıkla gayrete katkı sağlamaktadır. “Dünyamızı Geri Verin” ana temasıyla kutladığımız 2021 yılı Dünya Günü’nde, Nestlé Türkiye ile gezegenimizi geri almak için atacağımız her adımı çok manalı buluyorum. Dünyamızı geri alma seyahatimize Help Steps’in tanıklığı da bizim için heyecan verici olacak. Gezegenimizin geleceği için başlattığımız bu seyahatte adımlarıyla bize takviye olacak herkese gönül dolusu teşekkür ediyor ve Dünya Günü’müzü kutluyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)