Düzgün parti vilayet lideri Faruk Erkan, Gençlere seslendi

Düzgün parti vilayet lideri Faruk Erkan, Gençlere seslendi

“GÜNEŞLİ GÜNLER YAKIN” ÂLÂ Parti Burdur Vilayet Lideri Faruk Erkan, yazılı bir açıklama yaparak gençlere seslendi. Erkan, “Çareyi yurt dışında ...

“GÜNEŞLİ GÜNLER YAKIN”

ÂLÂ Parti Burdur Vilayet Lideri Faruk Erkan, yazılı bir açıklama yaparak gençlere seslendi. Erkan, “Çareyi yurt dışında arayan gençlerimiz için deva olacağız. Güneşli günler yakın” dedi.

Türk gençlerin yurt dışına gitmek için çabalaması son günlerde Türkiye gündeminin değerli hususlarından biri haline geldi. Bilhassa toplumsal medyada gençler ortasında husus üzerine yazışmalar ve paylaşımlar daima yapılıyor. Bahisle ilgili yazılı bir açıklama yaparak Burdurlu gençlere seslenen YETERLİ Parti Burdur Vilayet Lideri Faruk Erkan, gençler için umut olacaklarını söz etti. Erkan’ın açıklamasında şu tabirler yer aldı:

“ÇAREYİ YURT DIŞINA KAÇMAKTA BULUYORLAR”

“Görüyoruz ki gençlerimizin hiç umudu kalmadı. Devayı yurt dışına kaçmakta buluyorlar. İşsizlik, ömür koşulları, siyasi baskılar, pandemi, toplumsal problemler hepsi üst üste gelince, gençler ortasında Türkiye’ye karşı bir hal oluştu. Haklılar, bu türlü bir ortamda hayatının en hoş yıllarını geçirmek çok berbat bir durum. Gezip dolaşman gereken vakitte gerek ekonomik gerekse toplumsal ve sağlık meseleleri yüzünden hayatlarını konutta geçirmek herkes için çok sıkıntı. Biz gençlerimizin meselelerinin ve isteklerinin farkındayız. Yurt dışındaki akranlarının yaşantılarını gördükten sonra Türkiye’deki yaşantıyı sorguluyorlar.”

“YETER Kİ UMUDUNUZU KAYBETMEYİN”

“Ancak ben UYGUN Parti Burdur Vilayet Lideri olarak Burdur’umuzun gençlerimize umut vermek istiyorum. Devayı yurt dışında arayan gençlerimiz için deva olacağız. Yeni iş ve istihdam alanları açarak, Türkiye’nin memleketler arası arenada tekrar saygın bir ülke haline getirerek, gençlerin kültürel ve toplumsal yaşantılarına takviye verecek projeler üreterek, hukukun üstünlüğünü ve söz özgürlüğünü yine temin ederek onlar için Türkiye’yi şekillendireceğiz. Bizim her gencimiz bedelli, yetişmiş insanlarımızın ülkeden gitmesi, Türkiye’nin geleceğinin kararması demektir. Emin olsunlar ki gereksinim duydukları her şeyi; eğitimde, iktisatta, sosyal-kültürel alanda karşılayacağız. Kâfi ki umudunuzu kaybetmeyin. Güneşli günler yakın.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)