CHP’li Şahin: ‘Düzce’yi yönetecek potansiyelde ilçe idaremiz var’

CHP’li Şahin: ‘Düzce’yi yönetecek potansiyelde ilçe idaremiz var’

CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, gençleri anlayan bir idarenin olmadığını söyledi. Özeleştirilerde bulunan Şahin, bugün ili yönetecek ...

CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, gençleri anlayan bir idarenin olmadığını söyledi. Özeleştirilerde bulunan Şahin, bugün ili yönetecek seviyede bir idarelerinin olduğuna dikkat çekti.

CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, bilhassa yapılacak birinci seçimlerde dikkatleri üzerine toplayan Z jenerasyonu ile ilgili konuştu. Gençleri anlayan bir idare anlayışı olmadığından yakınan CHP’li Şahin öz tenkitte de bulunarak şunları söyledi:

“GENÇLER KENDİLERİNE TOPLUMSAL ALAN BULAMIYOR”

“Maneviyatı yitirmişiz. Toplum, tabiata, etrafa, insanımıza ve bütün canlılara çok duyarsız. İkincisi gençleri anlayan bir idare şekli yok. Ne yazık ki CHP’de de bu oluşum çok hakikat bir yerde diyemiyorum. Bu da sağlıklı bir yapı değil. Bizim amaç kitlemiz gençlerse, biz onlara toplumsal alanlar yaratmalıyız fakat maalesef ben 65 yaşında bir vatandaş olarak, 20 yaşından sonra bu bölgede hiç toplumsal alan bulunmadı ve benim o devirlerde yaşadığım hayatın bir tık üstünü yaşıyor gençler. Kendilerine yer bulamıyorlar. Kendilerini söz edecekleri toplumsal alanlar yok fakat bu ülke genelinde bir durum. Bu da mahallî idarelerin gençliği anlamamasından kaynaklanıyor.”

“GENÇLER İSMİNE SİSTEMLERDEN ÖRNEKLER SUNUYORUM AMA SİYASİ BASKI VAR”

Gençlerin ve gençliğin sorunlarına dikkat çekmeye devam eden Lider Şahin, “Gençliğin en büyük problemlerinden biri husus bağımlılığı. Öte yandan teknoloji bağımlılığı da çizgi safhada. İş konusunda sıkıntılar var. Ülke genelinde bir işsizlik sorunu var. Herkesin iş sahibi olması kelam konusu değil şüphesiz günümüzde lakin iş gücü yaratabilmek, insanlara balık tutmayı öğretmek lazım. Bizim bölgemiz bulunmaz bir fırsat turizm ismine. Çok da işlenilmemiş bir bölge. Ben gençlere, köy muhtarlarına daima Avrupa’da yaşadığım, istikamet verdiğim sistemlerden örnekler sunuyorum. Lakin burada bir siyasi baskı var.”

“PALAVRA ANLATANLARIN TOPLUMDA EDERİ KALMADI ARTIK”

Gölyaka’ya geldiğinde bölgenin çok makus durumda olduğunun altını çizen CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, “Proje, topluma dokunmak ve umut olmak olmalı. Kıymetli olan bu. Ben bunu başardığımı düşünüyorum. Artık bir karavan yapıyorum Türkiye’yi gezmek istiyorum. Bu manada elimden geldiğince insanları ‘bakın bunlar sizin amaçlarınız olmalı’ diye bilinçlendiriyorum. Ancak daima olarak onlara reaksiyon veren yöneticiler var. Bir belediye lideri var burada. Nereden geldiğini de bilmiyorum. Her yerde Kuran elinde ancak palavra anlatıyor ve kindarlıktan öteki bir şey yok üzerinde. Yalnızca insanlara umut vadediyor lakin ederi kalmadı bunların artık toplum nezdinde. Biz ise hala umut olmaya devam ediyoruz.”

ANKARA’YA SİTEM: “ÇAY ISMARLAYACAK PARAMIZ YOK”

Belediye seçimlerine ait de özeleştiride bulunan Lider Şahin, “Meydanlarda çok büyük kalabalıklar toplandı. Bu sefer olduğunu düşündük. Ankara’yı İstanbul’u aldık fakat Gölyaka’yı Düzce’yi alamadık. En zayıf tarafımız Düzce’de bir tane bile belediyemizin olmaması. Ankara’ya şunu söyledik Biz Düzce’de yalnızca Gölyaka’yı kazanmaya yakınız, beni destekleyin dedim lakin komik bir sayı bir çay parası gönderdiler. AKP burada 700 aileye IBAN’dan para göndererek seçim alıyor. Bizim burada topluma çay ısmarlayacak paramız yok.” sözlerini kullandı.

“AKP PARTİNİN EKONOMİK GÜCÜNÜ ORTAYA KOYARAK SEÇİM KAZANIYOR”

CHP’li Şahin son olarak, “AKP partinin ekonomik gücünü ortaya koyarak seçim kazanıyor. Seçim sonrasında da vatandaşı belediyenin kapısından geri çeviriyorlar. Ülke genelinde CHP’li belediyelerin muvaffakiyetlerini toplum gözlemliyor. Çalmadan, yandaş tutmadan, israfı önleyerek, şeffaf olarak, ayrım yapmadan tabana yönelik çalışmalarla, toplumda beğenisini ve itimadını arttırıyor” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)