Bosch Termoteknik’ten tasarruflu split klima kullanımı için dikkat etmeniz gereken ipuçları!

Bosch Termoteknik’ten tasarruflu split klima kullanımı için dikkat etmeniz gereken ipuçları!

Bosch Termoteknik’ten tasarruflu split klima kullanımı için dikkat etmeniz gereken ipuçları! Isıtma, soğutma ve havalandırma bölümünün önde ...

Bosch Termoteknik’ten tasarruflu split klima kullanımı için dikkat etmeniz gereken ipuçları!

  • Isıtma, soğutma ve havalandırma bölümünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik, gerçek ve tasarruflu klima kullanımı için tekliflerini açıkladı.

    Konutlarda, işyerlerinde ve hayat alanlarında klima kullanımının faydaları tartışılmazdır. Klimatize edilmiş ortamlar, sağlıklı bir ömür sağladığı üzere iş randımanını de artırmaktadır. Klima soğutma işlevi ile ön plana çıkmakla birlikte aslında İklimlendirme (Klimatizasyon), kapalı yerin havasının istenen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, paklığı için de kullanılmaktadır.

Bosch Termoteknik, klima kullanırken tasarruf edilmesi için ipuçlarını paylaştı.

1.Klimanızı soğutma modunda çalıştırırken çok düşük sıcaklığa ayarlamayın ve üfleme suratını yüksek tutmayın. Düşürdüğünüz her bir derece, klimanın elektrik tüketimini 10 arttıracaktır. En yüksek konfor sıcaklığınızı seçin; Türkiye şartlarında önerilen sıcaklık 24-26°C’lerdedir.
2. Güneş ısısını kesmek için perde, jaluzi yahut kepenkleri kapatarak güç tasarrufu yapabilirsiniz.
3. Klimanızın iç ve dış ünitelerinin hava giriş çıkışının kapanmamasına dikkat edin. Dış unitesini binanın güneş almayan bölgesine konumlandırın.
4. Nemli günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırın.
5. Filtrelerin periyodik olarak temizlenmesi ve yetkili servisler tarafından periyodik bakım yapılması klimanızın ömrünü arttıracaktır.
7. Klimanızın zamanlayıcısını kullanarak mesken boşken klimanın otomatik olarak kapanmasını ve sizin geldiğiniz saatte çalışarak meskenin serinlemesini sağlayın.
8. Bina yalıtımınızı gözden geçirin.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)