2021 Oscar Merasimine FilmBox Ekranlarında Oscar’lı Sinemalarla Hazırlanın

2021 Oscar Merasimine FilmBox Ekranlarında Oscar’lı Sinemalarla Hazırlanın

Milletlerarası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yer alan önde gelen sinema ve dizi kanalı FilmBox, etkileyici hikayeleri, dünya ...

Milletlerarası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yer alan önde gelen sinema ve dizi kanalı FilmBox, etkileyici hikayeleri, dünya yıldızları ile buluşturan sinema sinemalarıyla ekranları heyecan ve cümbüşle aydınlatıyor.

Sinema dünyasının en itibarlı ödül merasimi olan Akademi Ödüllerinin (Oscar), bu yıl gerçekleşeceği 25 Nisan gecesinde, Oscar kazanmış ve çağdaş vakit klasiği olarak kabul edilen 3 sinema, FilmBox ekranlarında olacak. Oscar mükafatı, sinema işçilerinin, bilhassa de direktör ve oyuncuların mesleklerinden en yüksek noktayı temsil ediyor. Dünyayı saran Oscar heyecanı, keyifli sinemaların adresi FilmBox ekranlarında Oscar Ödüllü sinemalarla start alıyor.

Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) – 25 Nisan Cumartesi – Saat: 19:55

FilmBox ekranlarında 25 Nisan Oscar’lı sinemalar maratonu, aşkı büyülü ve eğlenceli bir atmosferde anlatan Woody Allen sineması Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) ile başlıyor. Sinemanın hikayesinde, varlıklı ve hoş bir bayanla nişanlı genç bir muharrir, müstakbel eşinin ailesinin bir iş gezisi nedeniyle büyük bir aşk duyduğu Paris’e gelir. Burada kendini, geleceğini ve alakasını kendi içinde sorgularken, Paris’te Gece Yarılarının, beklenmedik sihirli seyahatlere ve aşklara kapı açabileceğini fark eder. Dört kolda Oscar’a aday gösterilen Paris’te Gece Yarısı, Woody Allen’e “En Düzgün Orjinal Senaryo” kolunda Oscar kazandırdı.

Milyoner (Slumdog Millionaire) – 25 Nisan Cumartesi – Saat: 21:30

FilmBox ekranlarında 25 Nisan Oscar’lı sinemalar maratonunun ikinci bombası, dünya sinemasında büyük ses getiren ve 8 kolda Akademi Mükafatı alarak 81. Oscar Mükafatlarına damga vuran Milyoner (Slumdog Millionaire).Film yoksul bir çocuğun büyüme hikayesini ve yaşadığı aşkı, katıldığı bir yarış programı çerçevesinde ele alıyor. Kenar mahallelerde büyümüş bir Mumbai çocuğu, “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışının Hindistan versiyonuna katılır. Hile yapma kuşkusuyla tutuklanır ve soruşturma sırasında geçmiş hayatında yaşadığı olaylar, cevapları neden bildiğini açıklar. 10 kolda Oscar’a aday gösterilen Milyoner, ortalarında “En Uygun Film” in de yer aldığı 8 kolda Oscar kazandı.

Unutma Beni (Still Alice) – 25 Nisan Cumartesi – Saat: 23:35

FilmBox ekranlarında 25 Nisan Oscar’lı sinemalar maratonunun üçüncü ve son sinemasının başrolünde, Hollywood’un en hoş aktrislerinden Julianne Moore yer alıyor. Sinemada, kendisine konulan Alzheimer teşhisiyle aile bağları test edilmeye başlayan bir dilbilim profesörünün hikayesi anlatılıyor. Unutma Beni’deki mükemmel performansı, Julianne Moore’a “En Âlâ Bayan Oyuncu” Oscar’ını kazandırdı.

FilmBox izlemek isteyen sinema severler, seçkin TV platformları, Vodafone TV Kanal 15, KabloTV Kanal 336 ve D-Smart Kanal 19 üzerinden kanala ulaşabiliyor. FilmBox içeriklerine ayrıyeten, FilmBox websitesi ve FilmBox Live uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve taşınabilir telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.

SPI International, FilmBox’un yanı sıra Türkiye’de yayın yapan öteki kanallarıyla da kaliteli imaller sunuyor. SPI International bünyesinde aksiyon ve tansiyon yüklü sinemalara yük veren FilmBox Extra, en parlak yıldızları, aksiyon, tansiyon, heyecan dolu sürükleyici hikayelerle birleştiren sinemalarla serüvenin temposunu ekranlara taşıyor. SPI International kanalları ortasında, dövüş sporu kanalı FightBox, adrenalin sporu yarışlarını ekrana taşıyan Fast&FunBox, ödüllü belgeseller sunan DocuBox, dünyanın birinci HD moda kanalı olan FashionBox yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)